31.03.2025 22:02

Обробляю дерева у квітні по зеленому конусу і про моніліоз, паршу та квіткоїда не згадую вже років 5 точно

У другий весняний місяць важливо правильно обробити дерева, аби потім не зіткнутись із неприємними наслідками. Розповідаємо детально, як саме обробляти свої рослини.
Автор: Анастасія Кришталь

Плодовий сад із високими й ошатними деревами – мрія багатьох. Висадити саджанці та раз підгодувати їх запропонованими у садівницькому магазині добривами – недостатні дії для втілення своєї мрії. За рослинами потрібно ретельно доглядати, їх потрібно постійно підживлювати, обрізати та стежити, аби до них не чіплялись шкідники та захворювання.

Обробка дерев від шкідників і хвороб

У деяких випадках набагато простіше вжити запобіжних заходів. Наприклад, діляться експерти, ви можете використовувати простий склад для захисту та одночасного живлення дерева. Його вносять під час фази зеленого конуса, а захищає він одразу від шкідників та хвороб. На початку пробудження бруньок потрібно діяти, адже цей етап є важливим моментом, коли прокидаються шкідливі комахи.

Експерти розповіли, якою має бути весняна обробка дерев від хвороб і популярних шкідниківЕксперти розповіли, якою має бути весняна обробка дерев від хвороб і популярних шкідників
Експерти розповіли, якою має бути весняна обробка дерев від хвороб і популярних шкідників

Для того, аби захистити свій плодовий сад від таких недругів, ви можете використовувати спеціальні інсектициди “Фас” або ж “Антигусінь”. Крім того, у той самий період зеленого конуса експерти радять захистити свої посадки ще й від збудників небезпечних для дерев хвороб. Для цього використовуйте фунгіцид “Страж”.

Для приготування робочого засобу підготуйте наступні інгредієнти:

  • 3 грами фунгіциду “Страж”;
  • 3 грами “Антигусені”;
  • 4 мілілітри препарату “Фас”;
  • 8 літрів води.
Експерти розповіли, якою має бути весняна обробка дерев від хвороб і популярних шкідників

Процес приготування засобу для обробки абсолютно простий. Для початку потрібно розчинити фунгіцид у воді, а потім додати до нього інсектициди. Наступним кроком ретельно перемішайте отриманий розчин й одразу ж беріться до обробку – не дайте робочому засобу втратити ефективність. Обробляйте рослини так, аби розчин не стікав.