01.04.2025 19:02

Купили картоплю у дідуся на вулиці: навіть їсти не стали – викинули. Що з нею не так? Просто подивіться

Обираючи картоплю для приготування їжі, важливо звертати увагу на всі нюанси – аби ваша родина харчувалась якісними продуктами. Розповідаємо про особливості вибору картоплі.
Автор: Анастасія Кришталь

Вирощуючи овочі на власній грядці, городники рідко сумніваються в їхній якості. Річ у тім, що сорт рослини, добрива для підживлення ґрунту та інсектициди для боротьби зі шкідниками вони обирають самостійно. Саме тому сумнівів у якості готових овочів не виникає. Втім, сказати цього ж про куплену в магазині чи на базарі картоплю не можна. Ніхто не може бути певним у відсутності в складі картоплі токсинів.

Як обрати якісну картоплю

За словами експертів, важливо звертати увагу на деякі ознаки, що допоможуть визначити, чи не токсична картопля. Агрономи радять не купувати картоплю, на якій з’явились паростки. Крім того, краще відмовитись від придбання бульби, яка має зеленуватий відтінок. Бували випадки, коли люди потрапляли до лікарні через отруєння такою картоплею.

Експерти-городники розповіли, як обрати якісну, смачну та безпечну для здоров'я картоплюЕксперти-городники розповіли, як обрати якісну, смачну та безпечну для здоров'я картоплю
Експерти-городники розповіли, як обрати якісну, смачну та безпечну для здоров’я картоплю

Річ у тім, що в зеленій картоплі міститься соланін. Його поява в організмі призводить до хворобливого стану, запаморочення та інших неприємних наслідків. Ба більше, занадто високий вміст цієї речовини в організмі призводить до сильного головного болю, діареї. Також небезпечними для здоров’я можуть бути й паростки картоплі, саме тому від вживання картоплі з паростками теж потрібно відмовитись.

Експерти-городники розповіли, як обрати якісну, смачну та безпечну для здоров’я картоплю

Експерти пояснили, що саме у паростках на картоплі концентрат токсину найвищий. Навіть попереднє видалення цих самих паростків не допоможе зробити картоплю безпечною до вживання. Ба більше, якщо картопля почала проростати та перебувала у сприятливих для цього умовах – у вологому середовищі та на світлі – тоді токсини “розмножуються” ще швидше.