Агрономи розсекретили спосіб, як підвищити цукристість винограду
Абсолютно кожен садівник мріє виростити по-справжньому солодкий виноград. Але чи знали ви, що смак майбутнього врожаю визначається не в момент, коли грона вже налиті і важкі, а набагато раніше – ще в травні? Саме зараз лоза починає формувати завʼязь, і те, наскільки ці ягоди будуть солодкими, багато в чому залежить від того, чим ви підживете рослину. Така взаємна вигода виходить – ви йому підживлення, він вам – смачний врожай!
Замість хімічних добрив, які дають швидкий, але далеко не завжди той самий бажаний результат, досвідчені агрономи радять звернутися до “старої-доброї” золи. У її складі багато калію, а саме він, як відомо, відповідає за накопичення цукру в ягодах. Але ми не будемо просто сипати золу під кущі, а приготуємо справжній живильний розчин.
Для цього пів кілограма сухої деревної золи залийте 5 літрами окропу і дайте настоятись протягом 2 діб, не менше. Потім обережно процідіть розчин через марлю, додайте 10 літрів води і близько 3 столових ложок яблучного оцту. Важливо, щоб оцет був натуральним та якісним, щоб отримати від нього справжню користь.
Готовим розчином полийте виноград під корінь, і не шкодуйте, вливайте близько 5 літрів на кущ. Приблизно через тиждень після такого поливу лозу потрібно додатково “підкормити”: під кожен кущ внесіть перепрілий компост, який наситить ґрунт азотом. Садівники кажуть, що цей елемент дуже важливий для зростання пагонів, що теж впливає на якість майбутніх плодів.
Але не тільки калій впливає на солодкість, не менш важливу роль відіграє бор! Якщо його не вистачає, ягоди можуть вийти дрібними та наче “ватними”. Щоб уникнути цього, в кінці травня краще провести обприскування розчином борної кислоти. Готується він також дуже просто: 2 грами порошку розчиніть у 10 літрах теплої води. Обприскуйте після заходу сонця, щоб не обпалити листя.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень