15.05.2025 18:30

До останнього не вірила, що гарбуз може важити 10 кілограмів: підкинула це в лунку і восени зібрала велетнів

Готуй сані влітку! Чули таке? Тож щоб гарбузи виросли великі, ароматні та солодкі, і радували вас всю осінь та зиму, внести правильну підкормку потрібно ще при посадці.
Автор: Дар'я Полонська

Гарбузи рослина не з капризих, але й халатного ставлення вони не люблять. Щоб мати хороший врожай, треба завдати ритм танцю ще з самої посадки. Садять гарбуз тоді, коли земля вже добре прогрілась. Це десь середина червня. Якщо земля ще холодна, то краще трохи почекати. Гарбузи тепло люблять, а ще й вологу, то за інших умов вони просто покажуть вам фігу.

Городники порадили, що класти в лунку при посадці гарбузів Городники порадили, що класти в лунку при посадці гарбузів
Городники порадили, що класти в лунку при посадці гарбузів

Головне правило гарбузовода — що посієш, те й пожнеш. Тут не посперечаєшся. Тому в кожну ямку треба покласти щось корисне, тоді гарбузи віддячать неабияким врожаєм. Найкраще гарбузи ростуть на родючих, добре дренованих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією. Якщо простими словами, земля має бути жирненька, але не болотиста.

Городники порадили, що класти в лунку при посадці гарбузів

У лунку при посадці бажано додати перегній, бо це як поживний обід для рослини. А ще варто сипнути золи, вона і підживить, і від хвороб захистить. Потім усе це добре заливається водою, щоб у ґрунті було волого, як після дощу. А вже після посадки потрібно замульчувати. Це значить накрити землю сіном, травою або тирсою. Мульча допомагає довше зберігати вологу, не дає лізти бур’янам і захищає від різких перепадів температур.

А ось коли вже підходить час дозрівання плодів, гарбуз треба підгодувати ще раз. Для цього робиться розчин з суперфосфату та сульфату калію, та поливається під корінь. Після цього гарбузи починають наливатися на очах і збільшуватися в розмірах із шаленою швидкістю.