17.06.2025 23:53

Бачу перші квіточки на перцях — роблю обовязково: 2 таблетки цього на відро, і навіть “чахлі” перці попруть

Коли на перцях зʼявляються перші квіточки і завʼязі, потрібно дати кущам калій і магній. Приготувати поживний розчин можна ледь не даром, якщо знати, що заміть агромагазину треба йти — в аптеку.
Автор: Дар'я Полонська

Кожен городник знає, що перці доволі капризна рослина, і без правильно догляду дуже просто залишитися без врожаю. Тому коли з’являються перші квіточки, це вже сигнал, що рослині потрібні поживні речовини, інакше цвіт може обсипатися, зав’язі буде мало, а сам кущ почне жовтіти.

Бездумно вносити аби яке добриво теж не потрібно, бо на цьому етапі, наприклад, азот вже не потрібен, а є необхідність калію та магнію. Саме ці елементи відповідають за утворення плодів, здорову зелень і міцне коріння. І є простий, навіть копійчаний спосіб підживити рослину — розчинити 2 таблетки звичайного аспаркаму у відрі води.

Городники розповіли, чим підживлювати перці, щоб був рясний врожай Городники розповіли, чим підживлювати перці, щоб був рясний врожай
Городники розповіли, чим підживлювати перці, щоб був рясний врожай

Це аптечний препарат, але містить той необхідний калій і магній у формі, який доступний для засвоєння не тільки людиною, а й рослинами. Поливати таким розчином слід під корінь, на вологу землю, приблизно кожні 7-10 днів, десь по пів літра під один кущ.

Є ще один спосіб, це закопати по одній таблетці аспаркаму прямо в лунку біля стебла. І потім поступово, при кожному поливі, вона буде розчинятися й віддавати мікроелементи корінню. Доволі зручно, якщо не хочеться возитися з розчинами щотижня, а з іншого боку є і мінус, бо невідомо, коли таблетка розчиниться повністю і треба буде закопувати нову.

Городники розповіли, чим підживлювати перці, щоб був рясний врожай

Таке підживлення можна проводити протягом всього періоду формування і дозрівання перців, бо зазвичай саме калію рослинні частіше за все не вистачає. Обовʼязково цей полив треба робити, якщо ви живете в регіоні, де ґрунт не сильно родючий. І навіть в таких умовах можна виростити мʼясистий, соковитий врожай.