Перець не така проста рослина, як здається на перший погляд. Багатьом з року в рік не вдається з нею подружитися. Одні перці аж світяться, не мʼясисті від слова зовсім, другі скручені, треті взагалі вирішили навіть не завʼязвуватися. Капризні перці люблять тепло, добрива і правильний догляд. І ті городники, хто не ліниться доглядати за культурою мають рясний врожай, а перці міцні, соковиті та солодкі.

Секрет у тому, що треба не просто вчасно посадити у землю, а ще й підживити з самого початку. Перед тим, як садити перець у лунку, варто дати йому стартову підкормку. Для цього змішують у рівних частинах нітроамофоску і суперфосфат, а потім у кожну лунку насипають по чайній ложці цієї суміші без гірки. Цього буде достатньо, щоб у рослини були силі на ріст.
Також не забувайте, поливати перець холодною водою — одна з помилок, яку перець не пробачить, він цього дуже не любить. Тому варто завжди брати теплу воду, прогріту на сонці або якщо набираєте воду з колодця підлийте у відро гарячої води. Інакше рослини можуть покарати необачного господаря і почати скидати листя чи квіти.

Коли вже починають формуватися плоди, на допомогу прийде йод. У відро води додають 3-5 крапель йоду і поливають під корінь. Це зміцнює рослину, допомагає зав’язі не обсипатись і робить плоди більшими, пружнішими та соковитішими. Якщо жовтіє листя, це може означати, що культура швидко пересихає і їй недостатньо вологи. Щоб затримати її в грунті можна замульчувати рослину, підклавши під неї солому чи ботву сорняків.