23.06.2025 07:02

До червня мій часник був як нитка – підлила 1 ложку цього настою, і він став, як кулак дядька з базару

Сьогодні поговоримо про те, як підживити часник у червні, щоб зібрати гарний, рясний урожай із великими та щільними головками.
Автор: Катерина Клименко

На початку літа, коли після дощів нарешті приходить справжнє тепло, рослини починають активно рости. І саме в цей момент часник потребує трохи більше уваги. У червні в нього якраз формується головка – майбутній урожай. Якщо хочете, щоб вона виросла великою й міцною, господині радять не забувати про правильне підживлення.

Є простий і доступний спосіб підживити часник, не витрачаючи купу грошей. Потрібно всього лиш приготувати розчин із добрива під назвою “амофос”. Для цього беруть одну столову ложку добрива, додають стільки ж лимонної кислоти й заливають усе гарячою водою. Добриво розмішують до розчинення й дають йому охолонути. Час від часу варто помішувати, щоб усе краще розчинилось.

Коли суміш стане кімнатної температури, додають ще одну чайну ложку залізного купоросу. Залізо дуже важливе саме зараз – воно допомагає рослинам краще засвоювати інші поживні речовини. Для посилення ефекту радять влити півсклянки “Мультибакт” або інший подібний мікробіологічний засіб – наприклад, 30–40 мл на відро води.

Експерти розповіли, як підживити часник у червні на городіЕксперти розповіли, як підживити часник у червні на городі
Експерти розповіли, як підживити часник у червні на городі

У результаті виходить живильний розчин, який розводять до 12 літрів і поливають ним грядки. Лити багато не треба – досить просто пройтись лійкою вздовж рядків, без сильного заливання. Таке підживлення допомагає часнику краще рости, набирати масу, формувати міцну головку й залишатися здоровим.

До речі, цим самим розчином можна підгодувати й інші овочі. Його радять використовувати для полуниці, капусти, томатів, цибулі, перцю та баклажанів. Він добре підходить майже для всього, що росте в червні. Тож якщо хочете мати міцний і здоровий город – спробуйте цей спосіб і спостерігайте, як змінюється врожай.