Городники розповіли, як врятувати капусту від білокрилки
Метелик білокрилка одна із найнебезпечніших шкідників для капусти. Вона висмоктує сік із листя, через що уповільнює ріст качанів і залишає після себе липкий наліт, на якому зʼявляються грибки. Листя темнішає, покривається плямами і рослина слабшає на очах. Якщо не прийняти міри, капуста може взагалі не сформувати нормальний качан.
Простий спосіб захистити капусту, це вдягнути на неї звичайні медичні шапочки-сіточки не з щільної тканини. Вони пропускають повітря та воду, але не дають комахам пробратися до листя і відкласти яйця. Надягають її зверху на качан, коли починається активність шкідників і залишають на рослині до кінця небезпечного періоду. Це дозволяє захистити капусту без хімікатів і від ряду інших шкідників.
Якщо білокрилка вже з’явилася, її потрібно змивати. Для цього зручніше користуватись обприскувачем із сильним напором води, особливо уважно промивати знизу листа, бо саме там сидять і дорослі особини, і яйця. Після цього капусту обприскують настоєм часнику — 100 г подрібненого часнику заливать літром гарячої води, настоюють добу, проціджують та обприскують качани.
Різкий запах часнику добре відлякує шкідника, а повторну обробку можна зробити вже через 5-7 днів. Ще можна використати мильний розчин, на 1 столову ложку господарського мила на літр води. Мило створює плівку, яка не дає комахам дихати, і добре змиває личинок.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень