27.06.2025 23:14

Томатам у дощове літо – в першу чергу: розсипала по ґрунту 2-3 жмені, плоди вʼяжуться, ніби на вулиці спека

Томати – особлива культура, яку потрібно доглядати уважно та з особливим ставленням. Варто зробити один неправильний крок – і залишитесь без врожаю.
Автор: Анастасія Кришталь

Багато городників помилково вважають, що чим більше на грядці вологи, тим кращим буде врожай різних культур. Та насправді ситуація дещо важча, а тому експерти наполягають, що в дощове літо томатам потрібно вдвічі більше уваги. Так, культура і дійсно любить вологу й тепло. Але надлишок будь-якого з цих критеріїв стане причиною початку незворотного процесу гниття.

Як захистити томати від вологи

Крім того, висока вологість повітря може спровокувати появу та розвиток грибкових захворювань – найголовнішого ворога будь-якого городника. Аби не зіткнутись із такими проблемами, важливо вчасно вживати заходів. Попри небезпеку, існують методи, що допоможуть рослині пережити несприятливі умови з мінімумом ризику та без втрати врожаю.

Експерти пояснили, як захистити помідори від надмірної вологи у дощове літо – корисні порадиЕксперти пояснили, як захистити помідори від надмірної вологи у дощове літо – корисні поради
Експерти пояснили, як захистити помідори від надмірної вологи у дощове літо – корисні поради

За словами експертів, найбільше помідорам заважають калюжі – вони застоюються в районі кореневища рослини, чим не дають нормально розвиватись. У результаті значно порушується вентиляція ґрунту, що сприяє розвиток небезпечних для рослини захворювань. Не менш небезпечним явищем є застоювання крапель води безпосередньо на листі рослини – це провокує розвиток фітофтори.

Експерти пояснили, як захистити помідори від надмірної вологи у дощове літо – корисні поради

Для захисту рослини виконуйте наступні кроки:

  • Розпушуйте ґрунт на глибину до 7 сантиметрів після кожного дощу;
  • Вирийте невеликі борозенки, аби направити зайву воду далі від кореневища рослини;
  • Викладіть навколо кущів помідорів шар дренажу – гранули перліту розсипте по 1-2 літри на кожен квадратний метр. Підійде також річковий пісок крупної фракції, по 2-3 літри на кожен квадратний метр.