02.07.2025 21:51

Замінила малину її “сестрою” – співаю від щастя: вона не “повзе” по саду, і великих ягід у 10 разів більше

Рішення замінити малину на своїй ділянці її "сестрою" може стати одним із найкращих у вашому житті. Експерти впевнені, що ця рослина дасть набагато кращий врожай.
Автор: Анастасія Кришталь

Усі знають про такі рослини, як малина та ожина, а як щодо “ожино-малини”? Правильніше, звісно, говорити про гібрид з двох цих рослин. Така культура не схожа ні на колючу ожину, ні на малину, який багато садівників називають “бур’яном”.

Гібрид малини з ожиною

Основна перевага рослини полягає в тому, що вона росте вверх, а тому її потрібно регулярно підв’язувати. По ґрунту вона не стелиться, а тому не заважає рости рослинам поруч із собою. Висаджувати її можна протягом усього вегетативного періоду, адже вона дуже добре приживається.

Особливу увагу експерти радять приділяти місцю посадки, адже воно має бути сонячним, а ґрунт – нейтральним чи слабкої кислотності. Через те, що маленькі саджанці швидко перетворюються у великі кущі, важливо враховувати місце для посадки – там має бути достатньо простору для культури.

Садівники розповіли, як вирощувати гібрид малини з ожиною та чому він кращий за оригіналСадівники розповіли, як вирощувати гібрид малини з ожиною та чому він кращий за оригінал
Садівники розповіли, як вирощувати гібрид малини з ожиною та чому він кращий за оригінал

Варто зазначити, що малина, як і її гібрид, витягує з ділянки багато азоту в процесі плодоношення. Саме тому експерти радять не нехтувати потребою внесення підкормок з вмістом цього мікроелементу. Найкраще використовувати компост. Полив має бути щедрим і постійним, аби не виникло пересихання ґрунту та кореневища.

Садівники розповіли, як вирощувати гібрид малини з ожиною та чому він кращий за оригінал

Як говорять садівники, у такому гібриді малини та ожини є характерні ознаки одразу обох культур. Експерти попереджають, що від малини така культура “успадкувала” схильність до грибкових захворювань. Але вчасні профілактичні обробки знижують ймовірність зараження майже до нуля. Весняна обробка – не просто важлива, а необхідна процедура.