11.07.2025 10:40

3 елементи для солодкої моркви: даю калій, фосфор та це – і коренеплоди ростуть, як на дріжджах

Сьогодні поговоримо про підживлення моркви в липні, яке впливає не лише на її розмір, а й на солодкість та смак.
Автор: Катерина Клименко

Сьогодні поговоримо про підживлення моркви в липні, яке впливає не лише на її розмір, а й на солодкість та смак.

Господині радять саме в середині літа звернути увагу на підживлення моркви, адже воно відіграє ключову роль у формуванні смакових якостей і загального вигляду коренеплоду. Якщо правильно внести добрива, то восени отримаємо не просто велику, а ще й солодку та соковиту моркву.

У цей період найкраще використовувати добрива, що містять фосфор, калій та мікроелементи. А от азоту має бути мінімум – надлишок цього елементу може зробити моркву прісною, жорсткою, а іноді навіть призводить до розтріскування коренеплодів.

Щоб покращити смак і підвищити стійкість рослини до погодних змін, господині рекомендують використовувати фосфор і калій. Фосфор робить моркву соковитою та крупною, калій відповідає за ріст і накопичення цукрів, а бор – за солодкість і зміцнення імунітету рослини.

Експерти розповіли про підживлення моркви в липні

Для підживлення часто обирають добрива на основі калію, наприклад, сульфат калію, монофосфат калію, калій магнезію. Зручним і популярним варіантом також є екологічний калій, виготовлений із лушпиння соняшника. У його складі є калій, фосфор, кальцій, магній і сірка.

Господині вносять таке добриво в сухому вигляді, а також доповнюють підживлення борною кислотою – 3 грами розчиняють у невеликій кількості теплої води, а потім додають у відро (10 літрів) води. Щоб посилити ефект, у розчин можна додати ще й бурштинову кислоту – близько 10 таблеток. Вона діє як природний стимулятор росту і допомагає краще засвоювати поживні речовини.

Наступну підгодівлю господині радять робити вже в серпні.