11.07.2025 11:42

Грядки після часнику в липні не “гуляють”: бабусин список культур, що дають потужний врожай на цій ділянці

Якщо часник вже зібрано – саме час подумати, які культури будуть рости на грядці наступними. Досвідчені городники готові поділитися своїм досвідом.
Автор: Олександра Чумак

Ось вже і середина літа, часник зібраний, а грядка чекає на наступних “мешканців”. І тут виникає питання – що ж тепер можна посадити, щоб і місце не пустувало, і рослини дали гарний врожай? Досвідчені городники знають, що після часнику залишається досить поживний ґрунт, і його можна використати з користю.

Перше, що варто врахувати, що після часнику добре ростуть різноманітні зелені культури. Наприклад, кріп, салат, шпинат або крес-салат. Вони невибагливі, доволі швидко зростають і не потребують багато уваги від вас. Якщо посадити їх у липні чи на початку серпня, ще до осені можна збирати свіжу зелень до столу. Так само непогано себе почуватимуть ріпа, редиска чи редька, бо вони теж встигають наростити коренеплоди, якщо встигнути з посадкою.

Городники розповіли, що посадити на грядках після часникуГородники розповіли, що посадити на грядках після часнику
Городники розповіли, що посадити на грядках після часнику

Якщо ж хочеться чогось більшого, ніж просто зелень, можна спробувати посадити цибулю-батун. Вона добре відчуває себе після часнику і дає багато соковитого пера, яке дуже швидко відростає після зрізу. Крім того, непоганим варіантом буде ще коріандр, бо він і на зелень підійде, і насіння встигне дати, якщо посадити його вчасно.

Для тих, хто хоче просто підготувати грядку на наступний рік, є інший спосіб “зайняти” грядки – засіяти її сидератами. Наприклад, гірчицею, люпином. Вони не тільки пригнічують ріст бурʼянів, а й покращують структуру ґрунту, наповнюючи його корисними речовинами. До весни такі грядки стануть ідеальним місцем для посадки овочів.

Городники розповіли, що посадити на грядках після часнику

Якщо ж земля добре “відпочила” і була добре удобрена, після часнику можна навіть спробувати посадити полуницю. Але тут важливо, щоб ґрунт був дійсно поживним, інакше ягодам не вистачить сил для нормального розвитку. От і все – маєте цілий список культур, тому можна сміливо починати “заселяти” свої грядки!