11.11.2025 13:19

Собівартість домашнього хліба: скільки у гривнях коштує спекти буханку і чи дійсно це – економія у 2-3 рази?

Багато господинь сьогодні купують хліб у магазинах, але залишаються й такі, що готують домашній. Чи дійсно це дешевше, ніж придбати його у крамниці?
Автор: Анастасія Кришталь

Чимало господинь випікають хліб вдома, але не всі замислюються, чи дійсно це вигідно?

Яка собівартість домашнього хліба

Так, для класичного домашнього хліба знадобиться 350 грамів пшеничного борошна, 1 чайна ложка солі та стільки ж цукрового піску. Також потрібно приблизно 5-7 грамів дріжджів, 210 мілілітрів чистої води та 2 столові ложки рослинної олії (30 мілілітрів). Такої кількості продуктів вистачить для приготування буханки вагою приблизно 500 грамів.

Експерти пояснили, яка собівартість домашнього хліба

Тепер почнімо розрахунки, орієнтуючись на ціни, представлені на офіційному сайті одного з найбільших супермаркетів України. Так, найголовніші інгредієнти – борошно та дріжджі – краще купувати одразу у великих об’ємах, якщо ви плануєте випікати хліб вдома регулярно. Так вдасться зекономити.

2 кілограми борошна коштують 58,49 гривень, а на приготування буханки доведеться витратити 350 грамів – це 10 гривень. Що стосується дріжджів, що 100 грамів коштуватимуть приблизно 35,99 гривень. Для хліба знадобиться 7 грамів, що коштуватиме 2,5 гривні.

Експерти пояснили, яка собівартість домашнього хліба
Експерти пояснили, яка собівартість домашнього хліба

Соняшникова олія коштує 83,99 гривень за 900 мілілітрів, а для приготування хліба потрібно 2 столові ложки – приблизно 30 мілілітрів. Це складає 3 гривні. Важливо врахувати і воду – вам знадобиться чиста фільтрована вода. Вона коштує 36,99 за 5 літрів – 210 мілілітрів обійдеться вам у 1,5 гривні.

Експерти пояснили, яка собівартість домашнього хліба
Експерти пояснили, яка собівартість домашнього хліба

Кілограм солі коштує 18,69 гривень, а для приготування хліба знадобиться чайна ложка – мінімальні витрати складають приблизно 2 гривні. Що стосується цукру, то кілограм у магазині можна купити за 47,39 гривень – 1 чайна ложка коштуватиме майже 5 гривень.

Отже, собівартість домашнього хліба складає 24 гривні за буханку хліба вагою приблизно 500 грамів.

Скільки коштує хліб у магазині
Скільки коштує хліб у магазині

За 400 грамів хліба у магазині доведеться заплатити приблизно 27 гривень, але також можна знайти і буханки вагою 300 грамів, що коштують ще дорожче.