Бажання зібрати зі своєї грядки максимальний врожай огірків часто змушує городників розбудити в собі відчуття жадібності. Насправді тільки помірність і розумний підхід до посадки огірків стане запорукою рясного врожаю та здорових рослин. Починаючи з етапу замочування насіння та його посадки на розсаду, потрібно контролювати бажання закинути в ґрунт “більше й більше” насіння.
Як розрахувати норму посіву огірків
Річ у тім, що в результаті це призводить до занадто загущених посадок. Після появи сходів на ґрунті вам доведеться просто безжально виривати зайве, аби врятувати хоча б якийсь молодий саджанець. Врешті, занадто висока конкуренція змушує паростки витрачати сили на боротьбу за виживання, а питання врожайності стає для рослини на другий план.

Але навіть якщо на етапі розсади ви не провели проріджування, а саджанці таки виросли, то в майбутньому ні до чого хорошого це також не призведе. Якщо висадити огірки у теплицю чи відкритий ґрунт у такому “загущеному варіанті”, то між рослинами буде накопичуватись зайва волога, їм не вистачатиме сонця та живлення. Всі ці умови призводять до низького та гіркого врожаю.

Важливо пам’ятати про норми посіву. Так, у кожному грамі середньостатистичного посівного матеріалу міститься близько 40-80 насінин. Вони показують чудову схожість протягом 7 років, але найкраще приживається 3-річне насіння. Оптимальною схемою посадки огірків на більшості городів є наступна:
- Між посадками потрібно зберігати 30 сантиметрів;
- Міжряддя роблять з відстанню по 50 сантиметрів і часом навіть більше.