Холодний душ
Незважаючи на те що зараз ми з вами живемо в максимально комфортних умовах, багатьох часто наздоганяє хандра і стрес. Як не дивно, впоратися з ним допоможе холодний душ. Крім того, він в цілому позитивно впливає на весь організм і про це ми розповімо нижче.
Холодна вода прямо впливає на ділянку головного мозку, що відповідає за вироблення гормону норадреналіну. Він, в свою чергу, бореться з нудьгою, депресією і всіма супутніми настроями.
Швидше прокинутися допоможе саме холодний душ. Він активізує циркуляцію крові і роботу клітин, насичуючи їх киснем. Так ви отримаєте заряд енергії на весь день.
Погодьтеся, не кожен може змусити себе спокійно стояти під потоком холодної води. Подібне тренування сили волі зробить так, що вам стане набагато простіше відмовлятися від зайвого шматочка торта й інших шкідливих звичок.
Також регулярне повторення даної процедури знімає болі в м’язах, якщо раптом ви напередодні перестаралися в спортзалі. Крім цього, підбадьорливий душ сприяє зняттю набряків і відновлення пошкоджених тканин.
Тим, хто гартується подібним чином, можна не боятися захворіти на грип чи підхопити застуду. Холодна вода сприяє активному виробленню імунних клітин, які вбивають віруси з бактеріями.
У нашому тілі накопичується бура жирова тканина, що є таким собі паливом для організму. Активізується вона якраз-таки під час екстремального холоду, спалюючи калорії, щоб виробляти тепло. Завдяки впливу на бурий жир низьких температур ваш метаболізм прискорюється і ви починаєте худнути.
Холодний душ стимулює процес виведення токсинів з пор шкіри, а ще він їх звужує, на відміну від гарячої води. До речі, остання відчутно підсушує волосся, внаслідок чого воно стає ламким.
Ну і наостанок, як тільки обливання холодною водою увійде в звичку, ви позбудетеся від проблеми надмірної пітливости, а також перестануть мерзнути ваші руки і ноги. Це пов’язано з більш активним виробленням організмом внутрішнього тепла.
Не менш важливо знати і про правила загартовування. Робити це потрібно поступово, день за днем зменшуючи температуру води від теплої, до прохолодної і крижаної. Ще ви можете спробувати приймати контрастний душ, поперемінно перемикаючи то гарячу, то холодну воду, однак попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується тих, у кого спостерігаються порушення кровообігу, гіпертонія, спазми судин і тромбофлебіт.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень