Абсолютно всі господині час від часу роблять поверхневе прибирання, а раз на 2-3 тижні проводять генеральне. Та чи знаєте ви, що скільки б ви не прибирали, ваша оселя ніколи не залишається чистою на всі 100%? Є місце, яке залишається непомітним і при цьому збирає пил не гірше за відкриті поверхні. Це… стіни!
Багато хто впевнений, що на вертикальних поверхнях пил майже не накопичується, але це помилкова думка. Пил осідає на шпалерах, декоративній штукатурці, деревʼяних і пластикових панелях так само активно, як на меблях. А якщо поверхня не ідеально рівна, а має певні декоративні візерунки, там може накопичуватися пилу навіть більше ніж на поличках, тому додайте стіни у свій список поверхонь, які потрібно очищати.

Сухе прибирання найкраще підходить для текстильних шпалер, гіпсової штукатурки та інших делікатних покриттів. Пилосос із насадкою для підлоги допоможе зібрати основну частину пилу, а вузька насадка очистить стики між плиткою або панелями. Якщо у вас немає звичайного пилососа, а тільки робот, звичайна швабра з мʼякою сухою серветкою з мікрофібри також чудово впорається із завданням.
Вологе прибирання підійде для стін, які не бояться води. Миючі шпалери, кахель, ламіновані панелі легко очищаються трохи вологою серветкою. А для кухонних або ванних поверхонь, де пил змішується з жиром або вологою, варто використовувати мильний розчин: кілька крапель мʼякого засобу на літр теплої води.

Обробіть плями, потім протріть чистою ганчіркою – і жодних розводів! Єдиний нюанс – не варто “заливати” стіни великою кількістю води, щоб не пошкодити покриття. Достатньо раз на місяць протирати стіни, особливу увагу приділяючи кутками – і в домі завжди буде свіже та чисте повітря. Бажаємо успіхів!