Пересолили суп: зіпсований смак, зіпсований настрій… Але не поспішайте виливати все в унітаз. Ось кілька перевірених способів, які врятують навіть найбільш “пересолений” день.
Що робити?
Річ у тому, що сіль — одна з найделікатніших спецій. Її легко не досипати, але ще легше пересипати, особливо коли готується страва на велику кількість людей або коли додається кілька солоних інгредієнтів, наприклад, бульйонний кубик, копченості чи томатна паста. Однак відновити баланс можливо — варто лише знати правильні кроки.
Ну, звісно, найпростіший спосіб — долити гарячої води до супу. Це зменшить концентрацію солі. Але разом із нею може постраждати і його насиченість. Тому після розведення бажано збільшити кількість овочів або підлити трохи бульйону, щоб відновити глибину смаку.
Ще один спосіб — це додати крупу або макарони, бо крупи, такі як рис, перловка, булгур чи навіть макарони, вбирають надлишок солі. Так, достатньо додати 2–3 ложки крупи, загорнувши у марлю, у пересолений суп і проварити до готовності. Потім крупу можна або залишити в супі (залежно від того, чи пасує вона до страви), або витягнути мішечок.
А ви знали, що картопля є природним поглиначем солі? Отже, спробуйте очистити одну-дві сирі картоплини, нарізати великими шматками або цілими кинути в суп, проварити 10–15 хвилин. Картопля вбере зайву сіль, і після цього її можна вийняти або залишити. Метод працює особливо добре для прозорих супів та борщів.

Крім того, іноді допомагає нейтралізувати солоний смак кілька крапель лимонного соку, ложка томатного пюре або трохи сметани. У гострих супах це не лише зменшує солоність, а й додає приємну кислинку. Тут важливо додавати кислоту поступово, постійно куштуючи.
А ще у деяких випадках варто занурити в суп один-два шматочки замороженого тіста. Вони частково вберуть сіль, а потім їх можна просто вийняти. Це старий сільський метод, який виручав не одну покоління кухарів.