Літні затишні вечори на дачі можуть зіпсувати не лише неприємні та гучні сусіди, а й комарі, які так хочуть “поласувати” чимось смачненьким. А смачненьке для них – це господарі ділянки. Але як і з сусідами, так і з комарами можна боротися. Матінка-природа сама дає всі необхідні засоби для захисту від цих набридливих “вампірів”.
Ефірні олії стануть одним із дієвих рішень. Найкраще працюють олії евкаліпта, гвоздики, чайного дерева, лимона та цитронели. Лише 10 крапель будь-якої з цих олій, розведених у склянці води і перелитих у пульверизатор, створять захисну “хмару” в кімнаті. Для захисту шкіри кілька крапель треба змішати з кокосовою або іншою олією – так вони довше тримаються і не подразнюють шкіру.

На вулиці теж можна розставити так звані “пастки”. Можна розставити на вікнах і веранді неглибокі ємності з водою і ефірною олією (тут вже треба більше – крапель 30 на піалку). А якщо хочете, щоб ділянка ще й виглядала цікаво й автентично, можна розвісити гілочки лаванди та мʼяти. Це виглядає дуже атмосферно, а запах відлякуватиме комах.
А от садівники давно вже помітили, що деякі рослини в саду теж можуть відлякувати комах, бо їх запах їм не довподоби. Та сама лаванда, мʼята, меліса, базилік, розмарин – якщо посадити їх біля тераси або під вікнами, комарів стане значно менше, навали точно не буде. Особливо добре працює цитронела, бо це трава з сильним лимонним ароматом. До речі, герань на підвіконнях теж допомагає, її запах комарі також не люблять.
Ну і завжди варто памʼятати те, що комарі розмножуються у стоячій воді. Треба регулярно перевіряти ділянку на наявність калюж, старих відер з водою або інших ємностей, де може накопичуватися вода (навіть дощова). Бо навіть малесенька бляшанка під дощем може стати розплідником для сотень комарів. Користуйтеся!