Знаєте, сіль у наших предків була не просто кухонною приправою, а справжнім артефактом. Нею лікували, відганяли нечисту силу, “запечатували” хату від злого ока, і навіть використовували як грошову одиницю. Недарма кажуть: “Сіль дорожча за золото”, адже її магічні властивості цінувалися набагато більше за будь-що. Але ж, чи справді вона захищає дім, чи це просто старовинний забобон? Пропонуємо розібратися!
Чому сіль вважалася захистом
Наші пращури вірили, що сіль здатна вбирати негативну енергію та створювати бар’єр для нечистої сили. Саме тому в кожній хаті була мисочка із сіллю. Кажуть, що нею посипали поріг, щоб вороги не переступили через нього зі злими намірами, а також клали під подушки, щоб снилися лише добрі сни й жоден домовик не заважав. Крім того, її розчиняли у воді та мили підлогу, щоб змити погану енергетику, особливо після візиту непроханих гостей. А ще, насипали в кутки дому, якщо відчували, що атмосфера стала “важкою”.

До того ж сіль була обов’язковим атрибутом весільного хліба, щоб молодята жили в добробуті. Ну і звісно, нею відганяли не лише нечисту силу, а й корів сусідки, які дуже любили пообідати на чужому городі.
Чи вірять сучасні люди у магічну силу солі?
У наші дні сіль асоціюється здебільшого з борщем та загрозою високого тиску, але деякі традиції живуть і досі. Наприклад, якщо хтось приніс у дім сварку – треба насипати трохи солі біля порогу. Перед новосіллям у кутки нової оселі ставлять мисочки з сіллю, щоб “ввібрала” стару енергію. Ну і, звісно, якщо розсипав сіль – чекай сварки. Або ж кинь через ліве плече та посміхнись, аби відвернути біду.
Цікаво, що психологи кажуть, що такі ритуали – не магія, а звичайна самонавіюваність. Але, про всякий випадок, краще не сперечатися з мудрістю прабабусь, які казали: “Вір – не вір, а сіль у хаті завжди май!”