Зазвичай дорогі ремонти автомобіля є наслідком того, що власник не слідкував за станом автівки. Причому часто мова не про дороге чи надскладне обслуговування, а про базові речі. Для прикладу можна взяти клапан адсорбера. Його профілактична чистка важлива, щоб підтримувати нормальну роботу двигуна. Також без чистки клапана може погіршуватися робота паливної системи.
Ще один момент, який часто ігнорують — повітря, що потрапляє у двигун. Якщо повітряний фільтр забитий пилом, то не дивно, що двигун працює погано. Причому ж замінюється він всього за 10 хвилин. Але зрештою автівка менше вібруватиме та не буде “їсти” зайве паливо. Перевіряйте фільтр його кожні 15 тисяч км, особливо після поїздок по ґрунтових дорогах.

Ключова порада, про яку мало хто згадує, — контроль герметичності паливної системи. Зношений чи тріснутий шланг паливної магістралі не лише викликає запах бензину, але й порушує тиск у системі. Це призводить до нерівномірної роботи двигуна. Періодично оглядайте трубки на наявність тріщин.
Не варто забувати про “дрібниці” на кшталт свічок запалювання. Навіть якщо здається, що все працює гарно, іржі або нагару на електродах достатньо, щоб збільшити витрату палива на 10–15%. Перевірте їх раз на 30 тисяч км: якщо керамічний ізолятор тріснув, а прозір між електродами більший за норму — пора до магазину. Для бензинових двигунів це правило є одним з головних.

Оберігайте двигун від перегріву. Рівень охолоджувальної рідини варто перевіряти щомісяця, а раз на 2 роки повністю її міняти. Якщо антифриз стає коричневим або в ньому плаває осад — це сигналізує про корозію радіатора. І в жодному разі не доливайте воду замість спеціального розчину, оскільки взимку (навіть при незначних морозах) вона замерзне та пошкодить патрубки.