Хто розумніший: коти чи собаки — вчені поставили крапку у вічній суперечці між “кошатниками” і “собачниками”

Хто розумніший: коти чи собаки? Якщо ви любите других, то точно поставите на песиків. Любителі ж котиків завжди оберуть їх. Але що говорить про інтелект тваринок наука?

Питання про розумові здібності котів і собак є доволі популярним. І завжди знаходяться люди, готові дати однозначну відповідь. Але насправді у цьому питанні все не так просто. Воно чимось нагадує змагання між інженером та детективом. Як їх порівняти, якщо це різні професії? Перший досконало виконує інструкції, а детектив знаходить обхідні шляхи для досягнення цілі. У кожного краще розвинений певний тип інтелекту.

Аналогічно все у тваринному світі. Тобто оцінка рівня інтелекту котів та собак залежить від того, що ми називаємо “розумом”. Якщо оцінювати суто кількість нейронів, то собачники переможуть. В середньому вони мають вдвічі більше нейронів: 530 млн проти 250 у “муркотливих розумників”.

Експерти визначили, хто розумніший серед котів та собак
Експерти визначили, хто розумніший серед котів та собак

Тому собаки можуть непогано запам’ятати до 250 слів та жестів. А ще вони чудово відчувають людські емоції. Не даремно самі їх часто обирають компаньйонами для людей, а також поводирями, рятувальниками чи навіть акторами. Згадайте хоча б німецьких вівчарок у серіалі “Комісар Рекс”, які чудово грали та ідеально виконували різноманітні трюки.

Коти ж є тваринами незалежними. Звісно, їх теж можна надресувати, але робити це значно важче. Проте киці гарно вчаться самостійно. Ви могли бачити відео, де ці пухнастики відкривають двері (навіть з замками) чи вмикають світло. Іноді їм достатньо показати щось всього раз, і якщо це зацікавить котика, то він чудово розбереться у всьому без додаткових підказок. Хоча, звісно, багато чого залежить від породи. Наприклад, у сфінксів, мейн-кунів та бенгальців особливо розвинений інтелект і здібності до вивчення всього нового.

Популярне

Подібні новини