Всьому свій час
Почнемо з насущної проблеми – пересаджування у невідповідний час. Як і люди, рослини мають свої біоритми. Вони, так би мовити, впадають у сплячку на зиму й прокидаються навесні. Саме тому не можна пересаджувати квіти взимку або під час цвітіння – це для них величезний стрес. Найкраще займатися пересадкою ранньою весною, коли починається активний ріст.

Розмір має значення
Ще одна часта проблема – неправильний розмір горщика. Дехто вважає, що чим більший вазон, тим краще, це у нас закладено на підсвідомості. Насправді ж, якщо коріння не встигає освоїти весь простір, це призводить до загнивання коренів. Єдине оптимальне рішення – обирати новий горщик усього на 2-3 см ширший за попередній. Це дозволить рослині комфортно розвиватися без ризику застою вологи.
Родючий ґрунт
Помилкою може бути й універсальний ґрунт. Не всі рослини однаково добре почуваються в такій землі. Наприклад, кактуси та сукуленти потребують легкого, піщаного ґрунту, а орхідеї взагалі не переносять звичайну землю – їм потрібна кора або спеціальний субстрат. Для фіалок корисно додати в ґрунт торф, щоб забезпечити потрібний рівень вологості.

Навіть якщо ві все зробили правильно, рослина може трохи “вередувати” і відреагувати на пересадку стресом. У цей період не варто ставити її на яскраве сонце, адже ослаблене коріння не в змозі впоратися з випаровуванням вологи. Краще залишити рослину в тіні на 5-7 днів і періодично обприскувати листя водою з додаванням улюбленого стимулятора росту.
І головне, про що не варто забувати: не поливайте одразу після пересадки! Потрібно дати “ранам” на корінцях затягнутися, тому перший полив потрібно робити через 2-3 дні. Якщо ж після пересадки листя починає жовтіти, варто негайно перевірити дренаж – застій води біля коренів може призвести до втрати рослини. Користуйтеся!