Ви коли-небудь помічали, що після того, як ви витерли пил з листя кімнатних рослин, вони починали гірше рости, а їхнє листя стало більш сухим чи почало жовтіти? Виявляється, причина саме в тому, як ми їх витираємо. Так, це не міф чи вигадка домогосподарок, а справжній факт, який стосується будови листя.
Звичні методи можуть зашкодити рослинам, адже на поверхні листя є мікроскопічні пори, які називаються продихами. Вони відповідають за дихання рослини та випаровування вологи. Коли ці пори забиваються пилом або засобами для чищення, рослина буквально починає “задихатися”, а процес фотосинтезу сповільнюється на 30-40%.

Досвідчені квітникарі радять робити лише сухе очищення. Це найбезпечніший спосіб позбутися пилу, не завдаючи шкоди рослині. Все, що вам потрібно – це звичайний пензлик для малювання з натурального ворсу. Акуратно змітайте пил, рухаючись від основи листа до його кінчика. Таку процедуру варто проводити раз на тиждень, щоб підтримувати рослини в чистоті.
Якщо у вас є рослини з великим листям, наприклад, каладіум чи кротон, звичайним пензликом прибирання затягнеться на півгодини, не менше, тому радимо скористатися мітлою для прибирання пилу. Вона створює статичну електрику, яка притягує дрібні частинки пилу. Це простий і безпечний спосіб підтримувати чистоту кімнатних рослин.

А ось народні методи, такі як протирання листя молоком чи пивом, краще забути. Молочний жир забиває продихи, а дріжджі з пива можуть спровокувати грибкові інфекції. Якщо хочете, щоб листя блищало, скористайтеся спеціальними спреями на основі рослинного воску. Вони створюють тонку плівку, яка не заважає диханню, але надає листю гарного блиску.
Отже, головне правило – не поспішати і не використовувати агресивні методи. Сухе очищення пензликом або мітлою – це найкращий спосіб догляду за листям кімнатних рослин. Так вони залишатимуться здоровими, красивими і радуватимуть вас своїм виглядом. Бажаємо процвітання вашим рослинам!