Доволі часто власники приватних будинків обирають для утеплення такий популярний матеріал, як мінеральна вата. Вона має відмінну властивість зберігати тепло, навіть за умови аномально низької температури на вулиці. Щоправда, без значного недоліку не обійшлось. Так, багато ремонтників і будівельників стикались із ситуацією, коли мінвата сиріла настільки, що шматки зіпсованого матеріалу навіть доводилось діставати зі стіни.
Японський метод утеплення мінватою
Така процедура доволі неприємна. Спершу потрібно частково розбити зовнішню цегляну та внутрішню стінки, а потім дістати вату. Навіть якщо ви не стикались із проблемою, в мережі достатньо скарг на те, що людям доводилось ламати власні будинки, аби вирішити проблему з пліснявою. А ось японцям такі ситуації не страшні – вони вигадали спосіб, який не дає матеріалу сиріти.

Так, на острові Хоккайдо популярною є техніка утеплення, коли мінеральну вату закладають таким чином, аби вона не акумулювала вологу. Японські ремонтники роблять так звані канали у внутрішніх стінках газового блоку. У результаті опалення й тепло з будинку проникає в ізоляцію, циркулює там і виходить на вулицю. Вивільнення накопиченої вологи відбувається за допомогою спеціального вентиляційного каналу.

Він залишається виключно під межею даху. Якщо говорити простіше, то мінеральна вата нагрівається опаленням будинку. Щоправда, в такому разі важливо потурбуватись про те, аби часточки мінеральної вати не потрапляли в будинок через отвори. Для цього потрібно використовувати фільтри для отворів.