Тепер фасад – як скеля: наш кум-будівельник перейшов з OSB на “кам’яне дерево” – не горить і відштовхує воду

Протягом довгих років у сфері будівництва найпопулярнішим матеріалом залишався OSB, але зараз ремонтники все частіше використовують так зване "кам'яне дерево".

Сьогодні на ринку представлено доволі багато цікавих варіантів для облицювання фасаду свого будинку. Раніше найпопулярнішим був так званий “ОСБ”, а пізніше почав користуватись славою ще й сайдинг. Втім, якщо у вас немає бажання використовувати жоден із цих матеріалів, то ви можете звернути увагу на сучасну альтернативу. Наступний матеріал використовують для фасадів і парканів.

Що таке кам’яне дерево для фасаду

Будівельники та ремонтники зі стажем говорять про те, що останнім часом набагато популярнішим стає облицювання фасаду будинку за допомогою “кам’яного дерева”. Якщо ви думаєте, що такий матеріал псується набагато швидше через своє органічне походження, то це всього лише міф. Насправді такий матеріал може слугувати набагато довше навіть за “ОСБ”.

Експерти пояснили, як використовувати матеріал кам'яне дерево для облицювання фасаду
Експерти пояснили, як використовувати матеріал кам’яне дерево для облицювання фасаду

Мова йде звичайне випалене дерево. Під дією високої температури з волокон деревини починають випалюватись органічні сполуки, що є живильним середовищем для розмноження грибків і бактерій. Сажа, яка виходить у процесі, не дає їм поширюватись. Отже – матеріал стає стійким до гниття.

Крім того, в результаті випалу по дереву воно стає стійким до вогню. Така процедура допомагає випарувати легкозаймисті речовини з деревини, а тому матеріал стає просто несприйнятливим до пожежі. Також ремонтники відзначають стійкість такого дерева до води.

Експерти пояснили, як використовувати матеріал кам'яне дерево для облицювання фасаду
Експерти пояснили, як використовувати матеріал кам’яне дерево для облицювання фасаду

Що вже говорити про зовнішній вигляд випаленого дерева. Початкова сировина піддається природному колоруванню. До слова, термін служби такого дерева складає до 45 років. Йому не страшні термічні трансформації, адже після випалювання форма стає остаточною, кам’яною.

Популярне

Подібні новини