У світі існують господині, які кожного тижня миють вікна, прасують постільну білизну та відтирають плиту до “прозорості”. Втім, більша частина їхніх старань не виправдовуються. Наприклад, часте прибирання вікон із використанням засобів, до складу яких входить аміак, тільки псує ущільнювачі та залишає розводи на склі. Достатньо раз на сезон використовувати воду та оцет у рівному співвідношенні та гумовий скребок.
Марні домашні справи
Прасування постільної білизни – ще один “міф” у питанні прибирання. Раніше господині прасували постіль, аби вбити мікроби, адже висока температура не давала їм шансу. Сьогодні ж праска може руйнувати волокна тканини, а також є просто марною. Сучасні пральні машини мають режим, в якому відтискають речі делікатно – вони залишаються гладкими та без заломів.

Якщо ви кожного дня миєте підлогу, то це, у більшості випадків, також помилка. Якщо в будинку немає тварин чи дітей, то достатньо виконувати прибирання підлоги раз на 3-4 дні. Часте використання мийних засобів залишає на поверхні плівку, до якої липне бруд.
Крім того, не варто кип’ятити кухонні рушники – так ви витрачаєте свій дорогоцінний час. Чи не простіше замочити їх на цілу ніч у розчині соди та перекису, а вранці просто сполоснути під проточною водою?

Але найбільшою марною справою є постійна боротьба з безладом. Замість того, аби 20 разів на день розкладати речі на свої місця, ввечері виділіть 15 хвилин на генеральне прибирання “в мініатюрі”. Розставте всі речі за цей час по своїх місцях – і насолоджуйтесь відпочинком.