Але що, якщо є спосіб скоротити цей час удвічі та почуватися навіть краще, адже деякі люди так живуть й відновлюються. Ці люди – космонавти. І весь секрет криється в методиках, які космонавти використовують у невагомості, де сон стає дійсно розкішшю.
Перше, правило – зрозуміти, що головне не тривалість, а якість та розподіл сну протягом доби.
Наприклад, якщо лягти о 22:00 і спати до 1:30, організм встигне пройти всі фази глибокого сну, які відповідають за відновлення м’язів та мозку. Й таким чином зможе відновитися.

Прокинувшись, можна присвятити три години роботі чи творчості, а потім знову заснути з 5:30 до 7:00. Цей другий відрізок компенсує нестачу REM-фази, в якій народжуються сни та обробляється інформація, яку ваш мозок збирав протягом дня.
Наступний крок, про який кажуть всі науковці – треба відкласти всі джерела синього світла за хоча б за 30 хвилин до сну, а краще за годину.
Якщо вам потрібно світло, то можна увімкнути червоний нічник. Таке світло не пригнічує мелатонін, а це гормон, який змушує нас відчувати сонливість.
Ще один секрет космонавтів та людей, які страждали на безсоння – це дихальна гімнастика. Але не проста, а під рахунок.

Такий спосіб називається “4-6-8”. А працює вона так, спочатку треба робити повільний вдих через ніс на чотири секунди, затримати дихання на шість і видих через рот на вісім. Такий спосіб знижує рівень кортизолу, заспокоює нервову систему та прискорює занурення у глибокий сон.
І пам’ятайте, що такі методи – це екстрений варіант, а не привід роками недосипати. Використовуйте цей лайфхак, лише коли це необхідно, адже ви не космонавти, у вас геть інший розклад життя та рівень здоров’я також не такий, як у космонавтів.