Сметана — це універсальний продукт. З неї можна робити соуси та заправки, маринади й креми. З нею можна їсти борщ, вареники та пельмені. А ще іноді хочеться просто з’їсти сметани. Тож важливо, щоб цей продукт був якісним. А для цього варто звертати увагу на етикетку. Деякі виробники для здешевлення продукту використовують в ньому не лише сметану. А це негативно впливає не лише на смак, а й на користь.
На таких аналогах сметани замість звичної назви на пакуванні ви побачите “продукт молоковмісний” або “продукт сметанний”. Звісно ж, в їхньому складі сметана є. Але зазвичай її там навіть не більшість. Решту об’єму виробник заповнює рослинними жирами (наприклад, пальмовою олією), стабілізаторами, емульгаторами тощо. Саме це й дозволяє суттєво зменшити вартість. Але також через це знижується якість.

Але що такого? Он у магазинній випічці постійно є ці рослинні жири. То, може, вони не шкідливі? Насправді кожен спеціаліст скаже, що вживати їх не варто. Власне, медики постійно наголошують на тому, що людям треба якщо й не відмовитися повністю, то значно скоротити вживання таких покупних солодощів. Адже це трансжири, які зовсім не несуть користі для організму, але можуть погіршувати здоров’я.
Також сметанний продукт поводиться зовсім інакше, ніж сметана, має відмінний смак і текстуру. Тобто причин не купувати такі товари є купа. Але що, якщо ви вже це зробили випадково? Звісно, викидати такий продукт не дуже хочеться, бо це ж гроші. Тоді можна використати його для випічки. Наприклад, зробити печиво на такій “сметані”. Або можна використати молоковмісний продукт для заправки холодних салатів.