Оплата комунальних послуг часто може стати проблемою. Іноді рахунки викликають багато нервів, адже цифри, вказані в них, змушують хапатись за голову. Та для того, аби грошей вистачало не тільки на повну оплату за “комуналку”, але й залишались кошти на розваги чи накопичення, важливо навчитись правильно економити. Для цього не потрібно обманювати чи вигадувати велосипед.
Як зекономити на комуналці
Часто ми самі винні в тому, що нам надходять високі рахунки на оплату комунальних послуг. Так, наприклад, коли ми починаємо заварювати повний чайник води всього лише для однієї чашки чаю. Краще набирати рівно стільки води, скільки вам потрібно тут і зараз – без перебільшення. Нічого дивного чи соромного в тому, аби міряти воду склянкою, немає!

Крім того, можна зекономити, змінивши підхід до миття посуду. Багато хто не вимикає воду, а краще б було “закручувати” кран. Краще набрати миску води, скласти туди весь посуд, а потім почергово намилювати кожну тарілку й чашку. Коли весь посуд буде покритий мийним засобом, ввімкніть тонкий струмінь води та змийте залишки побутового засобу. Все просто, а так ви зможете зекономити “круглу” суму.

Світло – ще один рядок у комунальних послугах, який забирає багато грошей. Експерти радять замінити лампи на світлодіодні та домовитись із кожним членом родини: хто останній іде з дому чи кімнати, той і вимикає світло. Не забувайте і про “сплячий” режим техніки. Розетка, з якої стирчить зарядний пристрій для телефону, може стати проблемою.