Усім господиням приготуватися! Якщо ви виростили вдосталь огірочків та помідорів, які плануєте консервувати, варто бути обережними у процесі. За словами фахівців, останнім часом на ринку України зʼявилось чимало імпортної солі, зокрема турецького виробництва. З вигляду вона нічим не відрізняється: біла, чистенька, сипуча, навіть приємна на дотик. Але є нюанс!
Саме ця “сипучість” солі і є проблемою. У турецькій солі міститься така добавка, яка називається фероціанід калію. Ця добавка Е536 – це харчова технологічна добавка, яка входить до класу антизлежувачів. Антизлежувач – це речовина, яка не дає солі збиватись у грудки. Зручно, скажете ви? Можливо. Але тільки не тоді, коли йдеться про домашні заготовки.

Проблема в тому, що фероціанід калію “втручається” у процес бродіння. Бактерії, завдяки яким капуста кваситься, а огірки маринуються, просто не можуть нормально розмножуватись у такому середовищі. У результаті замість апетитних хрустких огірочків виходять мʼякі і кислі, а капуста – слизька і з неприємним запахом. А інколи консервація ще й починає бродити, зʼявляється піна, пліснява, а банки навіть вибухають.

Все буде з вашою консервацією добре, якщо ви будете звертати увагу на склад солі. Переверніть упаковку й подивіться, що там у складі. По-перше, найкраще підходить для консервації проста камʼяна або морська сіль без жодних добавок. У її складі має бути вказано лише одне – натрій хлорид. Великий кристал теж плюс, бо до солі грубого помолу рідше додають антизлежувачі.
Ну і ще раз нагадаємо, що не варто брати сіль, якщо ви бачите у складі добавку Е536. Навіть якщо її можна додавати до страв, то для домашньої консервації – це справжня біда. Бажаємо кожній господині зробити ідеальні заготовки на зиму, щоб вся сімʼя насолоджувалась смаком домашніх ласощів.