Новий рік вже позаду, але це не означає, що новорічу ялинку потрібно прибирати відразу після закінчення святкування. Коли ж потрібно прибирати ялинку? Насправді, кожна родина вирішує по-своєму. Деякі не ставлять ялинку зовсім, деякі спочатку ховають ялинку, а гірлянди на вікнах продовжують світитися та тішити око аж до кінця зими, а то й до кінця року.
Прикмети та звичаї
Найкраще визначити дату прибирання новорічної ялинки згідно народних прикмет та звичаїв. Згідно цими правилами, новорічних прикрас не повинно бути в домі на Ворохресні свята. За повір’ям, до Водохресних свят потрібно зробити генеральне прибирання вдома: винести все сміття, прибирати непотріб, зібрати ялинку, випрати всі килими та покривала.
Наші українці, в більшості випадків, прибирають ялинку після 14 січня. Коли вже проходить і Старий Новий рік, і Різдво, діти знову йдуть до школи, робочі дні перестають перериватися через постійні вихідні та багато іншого. Та й ялинка вже набридає до того часу, тому краще позбутися її в середині січня.
Думка медиків
Педіатри наполегливо рекомендують не тримати ялинку більше, ніж три тижні. Для дітей, що схильні до алергії – це реальна небезпека їхнього здоров’я. Під час довгого перебування у квартирі на ялинці можуть з’явитися грибок та пилові кліщі, а ви будете дихати цим разом із дітьми. Якщо ваш малюк починає чхати, сльозяться очі і відбувається свербіж в носі та дихальних шляхах – негайно прибирайте ялинку геть, інакше, це закінчиться лише тоді, коли ви самостійно захочете її сховати.