Томати – не сама вибаглива овочева культура, яку ми звикли вирощувати, але є одна маленька особливість, як так чи інакше кардинально впливає на врожай. Багато городників завжди зривають велику кількість листя з плодів, але деякі кажуть, що цього абсолютно не потрібно робити. Звісно, така процедура проводиться, якщо листки почали гнити або у рослини почалася одна з інфекцій, але це не обовʼязково робити без нагальної потреби.
Річ у тім, що листочки видаляються в невеликих кількостях для того, щоб дати можливість плодам вбирати в себе поживні елементи. Велику частину цих елементів беруть на себе саме листки, але це не означає, що всі їх потрібно зривати. Буде достатньо двох-трьох листочків і тоді ви побачите, як сильно заплодоносять ваші томати.

Також листя рекомендують видаляти, якщо ви припустилися помилки з самого початку посіву і посадили ваші кущі занадто щільно один до одного. Тут доведеться трішки пожертвувати основним врожаєм, але у такий спосіб ви можете врятувати хоча б половину плодів, а не втратити абсолютно все. Крім цих двох причин, існує ще один варіант видалення листочків – коли вони вбирають у себе зайву вологу і сприяють розмноженню бактерій.
Будьте пильними та уважними, не можна обривати верхні листки ні в якому разі! Таким чином, ви ризикуєте дуже сильно зіпсувати свій врожай. Памʼятайте: якщо ви зібралися обривали листя з нагальної потреби, то в такому разі потрібно обривати лише листя з самого низу і ніяк інакше. Дбайте про свій врожай правильно і дбайливо піклуйтеся про плоди.