В Україні сезон городу на піку і проходить він не без складнощів. Аномальна спека, грози з градом — все це спричиняє чимало проблем для всіх, хто займається вирощуванням.
Огірки
Чому огірки жовтіють?У чому ж причина того, що огірки жовтіють та перестають розвиватися?
Справа в тому, що ця тропічна рослина не любить як холодних ночей, так і спекотних посушливих днів. Тому слідкуйте за температурою та поливом : воду для поливу використовуйте нагріту на сонці, а поливати огірки бажано у першій половині дня. Це перша причина.
Наступним фактором успішного вирощування є профілактичні заходи для того, щоб зберегти огірки від листової плямистості та кореневої гнилі, яку викликають різні патогени. Тут на допомогу прийдуть наступні способи.
Найбільш ефективними у період активного плодоношення є Триходерма та Фітоспорин. Розводимо препарати згідно з інструкцією і першою проливаємо ґрунт, а другою рясно обприскуємо листя.
У боротьбі з жовтизною в пригоді стануть розчини господарського мила 100 г у 10 л теплої води. Обробіть ним листя, а якщо земля кисла, то можна пролити й під коріння. Такий розчин успішно справиться з патогенною мікрофлорою і ваші огірки одужають на очах.
Також у пригоді стануть кислі розчини. Візьміть 2 л молока, або кефіру чи сироватки та з’єднайте з 8 л води й додайте 10-15 крапель йоду. Але тут варто попередити, що перевищувати концентрацію сироватки не варто, бо листя можуть отримати опіки.
Томати
Як удобряти помідори для щедрого врожаюАномальна спека не сприяє й розвитку та якості томатів. Городники знають, що іноді томати можуть зав’яти за одну ніч. Окрім того, що томати ви можете обробляти по аналогії з огірками, однією з причин їхнього в’янення може бути банальна причина — недостатність поливу. Іноді досить залити томатний кущ великою кількістю води, щоб рослина ожила. Якщо ж справа не в поливі, то слід розібратися, яких мікроелементів не вистачає томатам. Тому ніколи не забувайте про добрива.