Відро картоплі з куща: головна підкормка для міцних і здорових бульб без гнилі. Сусіди позаздрять врожаю

Аби виростити здорову картоплю, недостатньо просто її посадити. Розповідаємо, якою підкормкою найкраще підживити бульби, аби з кожного куща можна було зібрати максимум врожаю

Для того, щоб отримати чудовий врожай картоплі, його необхідно забезпечити потрібною кількістю корисних речовин. Картоплю вирощують практично у всіх кліматичних зонах, але її врожайність залежить не тільки від погодних умов, але і від поживного складу ґрунту – це дуже важливо. Якщо родючість ґрунту не дуже висока, то на допомогу приходить внесення різних мікроелементів.

Підвищувати родючість ґрунту можна шляхом внесення в нього органічних добрив, як от, наприклад, перегною. Експерти рекомендують щороку проводити внесення перегною з розрахунку 5 кілограмів на 1 квадратний метр площі. Крім збільшення родючості, таке внесення дозволяє покращити структуру ґрунту, він стає легким, а волога та повітря краще у нього проникають.

Втім, картопля не в змозі повністю засвоювати поживні речовини з органічних добрив, тому без мінеральних підживлень ніяк не обійтися. До того ж спільне внесення органо-мінеральних добрив набагато сильніше впливає на картоплю, ніж тільки органічні або мінеральні підживлення. Як і кожній рослині, картоплі для хорошого розвитку необхідні макро- та мікроелементи. Макроелементів у нас лише три: азот, фосфор та калій. Саме про їхнє внесення для збільшення врожаю картоплі ми й поговоримо.

Експерти розповіли, як підвищити врожайність картоплі
Експерти розповіли, як підвищити врожайність картоплі

Перше підживлення картоплі проводять добривом, що містить фосфор, — подвійним суперфосфатом під зяблеву оранку восени, або при висадці бульб картоплі навесні. Суперфосфат вноситься у ґрунт із розрахунку 50-80 грамів на 1 метр квадратний.

Азотні підживлення проводяться для нарощування надземної частини картоплі – листостеблової маси. При їх проведенні обов’язково потрібно враховувати кислотність ґрунту: у кислому ґрунті до рослини інтенсивніше надходять нітрати, а при нейтральній реакції ґрунту картопля краще засвоює амонійні добрива.

Враховуючи те, що картопля є хлорофобною рослиною (погано переносить добрива, що містять хлор), то кращими азотними добривами для нього будуть аміачна селітра, сульфат амонію і карбамід. Норма внесення азотних добрив 30-50 грамів на 1 погонний метр ряду картоплі. Вноситься у вигляді водного розчину під час проведення поливу. Азотне підживлення проводиться друге за рахунком – після проведення фосфорної підкормки.

Популярне

Подібні новини