Баштанні культури відмінно ростуть на теплих грядках, які були заправлені компостом або перегноєм. Однак не завжди вдається зробити для них таку грядку. У такому випадку у городників виникає питання – чим підгодувати кабачки для росту та плодоношення у відкритому ґрунті. Народні засоби без хімії допоможуть отримати щедрий урожай.
Залежно від клімату регіону у відкритий ґрунт розсаду висаджують у травні чи червні. Перше підживлення кабачків проводиться не раніше, ніж через 10-14 днів після висадки. До цього часу саджанці повинні прижитися на новому місці та дати новий листочок. Кабачки, що прижилися на грядці, зазвичай швидко нарощують батоги і листя. Якщо такого не відбувається, для росту їх можна полити розчином нашатирного спирту.
Для підживлення кабачків столову ложку 10% нашатирного спирту розводять у лійці з водою (8 або 10 літрів) і поливають землю з листям. Підгодовувати таким добривом рослину можна не частіше ніж один раз на 10-14 днів. Чергувати його рекомендуємо з таким народним засобом як зелене добриво.
Експерти розповіли про найкраще добриво для кабачківРідке зелене добриво з кропиви та трави є чудовим безкоштовним підживленням для рослин. Для приготування правильного трав’яного настою потрібно підготувати:
- Бочку або іншу пластмасову, дерев’яну чи емальовану місткість. Алюміній і залізо використовувати не можна, тому що може статися окислення та непотрібна для добрива реакція.
- Листя молодої кропиви чи будь-якої іншої трави без насіння та коріння. Траву можна використовувати будь-яку, крім багатостебельчастої березки, яка під час гниття виділяє токсичні речовини.
- Тепла вода.
- Харчові дріжджі, старе варення, біопрепарат Байкал, аміачну селітру чи сечовину. Ці інгредієнти прискорять процес бродіння.
- Кришку або плівку.
Кропиву або іншу траву потрібно нарізати та помістити у відро. Зелень має займати половину обсягу місткості. Залити траву теплою водою так, щоб відро наповнилось на ¾. Поставити залиту теплою водою траву на сонці чи у теплицю, де процес бродіння почнеться швидше. Через 7-14 днів зелене добриво буде готовим. Поки воно бродить, потрібно регулярно його помішувати. Коли настій стане насиченого темно-зеленого кольору, а утворення піни припиниться, підживлення готове до використання. Вносити його потрібно у співвідношенні з водою 1:10.