Ось як потрібно обрізати малину в кінці літа, щоб потім збирати по відру ягід з кущика: думаємо на рік вперед

Особливого секрету у тому, як зібрати щедрий врожай малини, немає. Експерти розповіли про хитрість, яка допомагає у цьому. Просто треба вміти правильно обрізати кущі

Малина садова – улюблена багатьма велика та солодка ягода. Якщо за рослиною не доглядати, то згодом малинник може перетворитись на непрохідні хащі та припинити плодоносити, як раніше. Саме тому важливо приділити час догляду за малиною: варто вчасно проводити обрізання, пересаджування та підживлення.

Чи потрібна обрізка малини? Стовідсоткове так, але лише у встановлені терміни та за особливими правилами. Малина – напівчагарник із багаторічним кореневищем, що випускає дворічні пагони. Це означає, що гілки плодоносять два роки, а на третій ягоди зникають. Ось чому обробка кущам потрібна.

Експерти розповіли, як правильно обрізати малину для щедрого врожаю
Експерти розповіли, як правильно обрізати малину для щедрого врожаю

Якщо в необхідності видалення старих пагонів, проріджування кущів та укорочування порослі сумнівів немає, то варто з’ясувати, коли робити обрізання малини. Обробку проводять ранньою весною або пізно восени. У ці періоди особливо добре видно старі та хворі гілочки. На початку городнього сезону, коли є бруньки, видно стебла, які не перезимували. Наприкінці – проріджують кущі. Є варіант обрізки малини влітку, не чекаючи кінця врожайного сезону. Такий варіант необхідний для збільшення збору плодів.

Як правильно обрізати малину для щедрого врожаю
Як правильно обрізати малину для щедрого врожаю

Що стосується літнього обрізання, то деякі садівники вважають за краще проводити обробку, як тільки зберуть останні ягоди з куща. Експерти радять забирати зайві гілки, залишаючи лише молоду поросль, на якій наступного сезону з’явиться ягідна зав’язь. Існують і ті садівники, які проводять обрізку малини влітку в липні поступово: коли рослина перестала плодоносити, її обрізають, щоб дати можливість розвиватися іншим. Кущ дасть можливість рости іншим пагонам та ягодам, не вкладатиме сили в порожню гілку.

Також необхідно постійно обмежувати поширення малини в ширину, адже тоді ягідник дасть багатий урожай. Раз на 1-2 тижні потрібно обрізати молоду поросль, що полізла із землі на відстані менш ніж 20 сантиметрів від центру куща. Зробити це досить просто: за допомогою лопати під невеликим кутом переріжте кореневу систему молодого паростка.

Популярне

Подібні новини