Баклажани традиційно вважають теплолюбною культурою, але сама рослина є вимогливою не лише до зовнішнього тепла, але й до температури землі. За словами експертів, оптимальна температура ґрунту для баклажанів складає від 24 до 28 градусів вдень та від 16 до 18 градусів вночі. Крім того, зазначають городники, така культура набагато більше, ніж інші, любить підгодівлі.
За баклажанами потрібен особливий догляд. Городнику необхідно уважно спостерігати за рослинами у період цвітіння. Якщо вони цвітуть, але плоди ніяк не хочуть зав’язуватись, потрібно терміново вживати заходів, інакше можна взагалі залишитися без урожаю.
Різке похолодання, сильна спека, похмура погода, дощі, тумани, неправильні підживлення, загущені посадки, шкідники та хвороби – це негативно впливає на врожайність культури. Так, наприклад, якщо у період цвітіння температура у теплиці досягає 35 градусів і більше, то пилок ймовірно стане стерильним і запилення не відбудеться. Саме тому вдень експерти рекомендують тримати відчиненими вікна та двері теплиці, робити затінок для рослини та регулярно поливати город.
Крім того, при вирощуванні баклажанів особливу увагу потрібно приділяти поливу. Це важливо особливо у період цвітіння та плодоношення. Ґрунт на глибині 30-40 сантиметрів повинен завжди бути зволоженим, але без надмірної кількості води. Як правило, у шалену літню спеку баклажани потрібно поливати 2 рази на тиждень. Вода має бути відстояною, а її температура сягати 22-25°C. Поливати рослини краще вранці, до спеки.
Ще одним важливим фактором є регулярне підживлення. Баклажани добре розвиваються і плодоносять тільки у тому разі, якщо він висаджений у родючому та пухкому ґрунті. Саме тому потрібно подбати про його склад заздалегідь, ще за деякий час до посадки. Городникам рекомендують внести перегній, компост або біогумус. А ось якщо ґрунт важкий і глинистий, то потрібно додатково вносити ще й пісок з розкисленим торфом.