Чимало садівників і городників полюбляють вирощувати на власних ділянках солодкий перець. Кожному, хто хоча б раз мав справу з цією рослиною, відомо, що вона – “ненажерлива”. Дачники запевняють, що перці полюбляють достатню кількість підкормок. У разі якщо у ґрунт не вноситься достатня кількість добрива, рослина починає страждати від хвороб і давати мало врожаю. Аби уникнути такого прикрого розвитку подій, варто заздалегідь попіклуватись про підгодівлю рослини.
Вперше перець треба підгодовувати, коли він ще у розсаді. Занадто часто вносити добриво не потрібно, максимум – декілька разів. Почати можна через пів місяця після моменту, коли з’явилися перші листочки. Розсаду варто удобрити сечовиною та суперфосфатом, наразі це найнеобхідніший і популярний компонент для перцю. Їх можна купити або в садівничому магазині, або взяти ж у городі – сечовину, компост, перегній або гній. Для першого разу можна взяти десятилітрове відро води і в ньому розвести 7 грамів сечовини або 30 грамів суперфосфату. Помірно полити рослини.
Бажаний результат реально побачити вже після проведення першого підгодовування. Другий раз можна його і не робити, але якщо є необхідність провести додаткове добриво, зробіть це за 1-1,5 тижня до висаджування розсади у город. Це допоможе перцю отримати імунітет, добре освоїтися у відкритому ґрунті й давати добрий урожай.
Перед висаджуванням перцю ґрунт потрібно ретельно підготувати. Пам’ятайте, що найкраще його висаджувати на ті грядки, де раніше вирощувалися огірки, морква, гарбуз, капуста, цибуля та кабачки. Не можна вирощувати перець там, де він уже ріс, а також там, де раніше були картопля, томати, баклажани. Вони забирають із ґрунту всі необхідні речовини та приваблюють шкідників, які можуть завдати значної шкоди рослинам.
Протягом літнього сезону перець удобрювати потрібно часто. Все залежить від стану та родючості ґрунту, тому можна провести приблизно від трьох до п’яти підживлень. Найбільше рослина потребує азоту, фосфору та калію. А ось наприкінці літа, коли починають активно формуватися плоди, він найбільше потребує води. Недостатнє зволоження різко знижує обсяг урожаю. Залежно від температури повітря та кількості опадів, поливати рослини потрібно раз на 7-10 днів. Припинити полив потрібно за 1,5-2 тижні до збирання врожаю.