Кожен досвідчений городник, який вже не перший рік має справу з вирощуванням різних культур, точно знає, що цибуля та часник впливають на ґрунт не найкращим способом. Так, ці рослини витягують із землі багато поживних речовин і буквально знесилюють її. Саме тому після літнього збору врожаю експерти радять висаджувати на ділянках, де ви вирощували ці “агресивні” культури, рослини-сидерати.
Сидерати націлені допомогти землі відновити свою родючість і поповнити запаси поживних речовин. Такі зелені добрива сіють на городніх ділянках для того, щоб надалі закласти їх у ґрунт. Роблять це з метою покращити структуру землі, збагатити її азотом та запобігти появі занадто великої кількості бур’янів.
Гірчиця належить до категорії таких рослин. У серпні досвідчені городники радять посіяти цю культуру на тих ділянках, де раніше росла цибуля або часник. За словами експертів, гірчиця допоможе відновити поповнити запас тих мікроелементів, які “попередники” використали під час свого активного росту.
Крім того, гірчиця також допомагає відновити родючість ґрунту та захищає ділянку від появи шкідників та бур’янів. Також особливістю такої культури є той факт, що вона може приманювати на ваш город комах-запилювачів.
Зауважте, що стебла гірчиці потрібно обов’язково зрізати. Зробити це слід до кінця цвітіння. Обрізають стебла для того, аби насіння з них не всіяло цілу грядку. Хоча й гірчиця росте у ролі сидерата, не потрібно забувати про регулярне поливання культури.
Що посадити після цибулі та часнику для щедрого врожаю на городіПісля зрізання стебел ви можете їх прибрати з городу, а можете залишити. У другому випадку зелень буде перепрівати на ділянці й надалі насичувати її корисними мікроелементами. У першому випадку ви можете використати зрізані стебла гірчиці для приготування компосту.