Всього 1 найпростіший прийом і навесні земля буде як пух – без бур’янів та фітофтори. Перевірений роками метод

Для того, щоб наступного року був щедрий врожай, про землю потрібно подбати заздалегідь. Для початку варто ознайомитись із дієвою порадою досвідчених городників

Після збирання врожаю просто необхідно провести лише одну дуже просту маніпуляцію. Наступної весни ваша земля буде дуже м’яка та буквально повітряна – прямо як пух. Ба більше, на картопляному полі ґрунт буде без бур’янів та фітофтори. Про перевірений десятиліттями спосіб знають багато городників, проте не всі користуються цією хитрістю.

Як підготувати ґрунт до наступного сезону

Йдеться про посів сидератів після збирання врожаю. Є просте правило – земля ніколи не повинна бути пустою, вона завжди має бути чимось прикрита. Якщо не висаджувати сидерати, то після збирання врожаю потрібно обов’язково мульчувати ґрунт товстим шаром органіки, що швидко розкладається. Наприклад, якщо ви не займаєтеся посівом сидератів, заздалегідь готуйте велику кількість скошеної трави. Після збирання, наприклад, картоплі, розкладайте її по поверхні землі і поливайте розчинами, в яких вирощена велика кількість корисних мікроорганізмів, що насправді живуть у ґрунті

Що зробити із землею, аби наступного року вона була якісною

Повертаючись до сидерата, слід сказати, що важливо правильно підбирати відповідні види посівів. Наприклад, якщо на вашій картоплі була фітофтора, посійте білу гірчицю, оскільки вона є найсильнішим фітофунгіцидом. У такому разі наступного року у вас буде чиста земля, в яку знову можна висаджувати бульбу.

За допомогою грамотно підібраного сидерата можна уникати необхідності дотримання сівозміни. Так, якщо посіяти наприкінці серпня горох, то ґрунт отримає не лише велику кількість біомаси у вигляді надземної частини, також у ґрунті залишиться коренева система гороху, яка запасає азот у досить пристойних кількостях.

Як зробити землю родючою на наступний рік

Крім того, слід запам’ятати, що сидерація – це процес вирощування, який також потребує внесення доступного харчування. Сидерат у процесі зростання акумулює у своїх тканинах азот, калій, фосфор, магній та безліч мікроелементів. Все це потім потрапляє в ґрунт у дуже м’якій, природній формі, яка оптимально підходить для кореневого засвоєння культурних рослин. Під посадку сидератів варто вносити найдешевшу азофоску.

Популярне

Подібні новини