Полюбляєте смачні, солодкі та хрусткі огірки? Це – чудово, втім для вирощування культури з такими характеристиками, потрібно знати основні секрети. Так, для отримання щедрого та смачного врожаю потрібно регулярно удобрювати огірки. У меню для варто включити деякі компоненти, аби мати змогу збирати врожай до пізньої осені та буквально до перших заморозків.
Огірки – невибагливі овочі, які добре ростуть як у теплиці, так і на відкритих грядках. Вони легко зав’яжуть кілька плодів, навіть якщо ґрунт бідний та поживних речовин не вистачає. Але для врожаю необхідно регулярно вносити добрива. І обмежитися одним складом на весь сезон не вдасться. Розповідаємо, чим можна підгодувати огірки у відкритому ґрунті.
Чим підгодувати огірки у відкритому ґрунті
Спеціально для тих городників, які не люблять вносити під свої рослини хімічні підживлення, розповідаємо про найкращі органічні добрива.
Гній і пташиний послід — мінеральна “бомба”, здатна відновити виснажений і бідний ґрунт. Але у свіжому вигляді їх використовують лише перед посадкою. Декілька лопат вносять у землю при перекопуванні. У сезон із посліду і гною роблять настій 1:1 і чекають на закінчення бродіння. Потім розводять його водою концентрації 1:20. Готовою рідиною поливають посадки 2-3 рази за сезон.
Дріжджі. Підійдуть будь-які варіанти, які використовують для випічки – пресовані, сухі, активні та інші. Як підгодувати огірки дріжджами у відкритому ґрунті? 10 г сухих дріжджів та пів склянки цукру розмішують у 10 літрах теплої води. Суміш має перебродити протягом 1-2 днів у теплому місці. Щоб підвищити її ефективність, перед бродінням можна додати золу, подрібнену свіжу кропиву, аскорбінову кислоту в порошку, скоринку чорного або білого хліба.
Зола є основним джерелом калію, необхідного гарбузовим для формування та швидкого зростання плодів. Тому її частіше використовують у другій половині вегетативного сезону після цвітіння. Подрібненою сухою золою припудрюють батоги та квіти, приділяючи особливу увагу пошкодженим ділянкам. Це знижує ризик зараження грибковими захворюваннями та відлякує шкідливих комах. У сухому вигляді золу вносять до спеціально підготовлених лунок на грядках перед поливанням.