5 помилок недосвідченого дачника, які залишать його без врожаю: прості поради, як виростити смачні овочі

Городники, які лише починають свій шлях, часто допускають багато помилок. Розповідаємо про найрозповсюджені, які можуть заважати виростити щедрий врожай

Процес вирощування овочів та догляду за власним городом містить у собі велику кількість етапів, ігнорувати які категорично не можна. Розповідаємо про найбільш розповсюджені помилки, які можуть зіпсувати врожай та стати причиною недостатньої родючості.

Найголовніші помилки, які псують врожай

Одна з поширених проблем – вважати, що малина є рослиною, якій не потрібна увага. Догляд за малиною восени – це насамперед підживлення та обрізання. Осіннє підживлення потрібне для відновлення її сил після збирання врожаю і для того, щоб малина добре перезимувала.  Наступна помилка – не доглядати смородину. Як і у випадку з малиною, цій культурі потрібне добриво та підрізання.

Які помилки городників-початківців можуть зіпсувати врожай
Які помилки городників-початківців можуть зіпсувати врожай

Хоча багато городників вважають, що за полуницею доглядати необов’язково, насправді варто приділяти їй увагу навіть після збору врожаю. Потрібно підготувати посадки до зими, очистити їх, омолодити та обов’язково підгодувати. Починати роботу потрібно наприкінці серпня, але ще не пізно зайнятися цим на початку вересня.

Крім того, восени важливо поливати яблуні, груші та інші дерева, що ростуть на вашій ділянці. Інтуїтивно здається, що коли дерева переходять у стан спокою, то додатковий полив їм не потрібен. Це помилка: плодові споживають воду до морозів і при “пересушуванні” частіше страждають від зимових пошкоджень.

Експерти назвали найбільш розповсюджені помилки городників-початківців
Експерти назвали найбільш розповсюджені помилки городників-початківців

Ще одна розповсюджена помилка – залишати опале листя та плоди гнити на землі. Хоча й справа ця доволі неприємна та довга, важливо прибирати все, що лежить під деревами. У листі та плодах, що впали, відмінно зимують і годуються шкідники та збудники хвороб. Всі рослинні рештки, обрізані гілки та інші відмерлі частини рекомендується прибирати. Листя від здорових дерев можна закладати в компост, все хворе – однозначно тільки спалювати.

Популярне

Подібні новини