Хоча деякі городники називають альтернаріоз більш небезпечною хворобою, фітофтороз є серйозною загрозою, оскільки може “вкрасти” до 80% урожаю.
Причиною цієї хвороби є грибкові збудники, які зимують в ґрунті. Якщо ви не практикуєте сівозміну і ваші овочі постійно страждали від фітофтори, то імовірність зараження і наступного року велика. Для боротьби з цією хворобою важливо застосовувати комплекс заходів.
Очищення грядок
Після збирання врожаю важливо відразу ж звільнити ґрунт від решток рослин. На грядках часто залишається листя, шматочки стебел, іноді зіпсовані плоди, які не були зібрані. Бур’яни також можуть бути проміжними господарями багатьох інфекцій, тому важливо позбутися їх після збирання овочів.
Посів сидератів
Сидерати – це рослини, які вирощуються не для отримання врожаю чи кормів, а для поліпшення структури ґрунту, насичення його корисними елементами, очищення від збудників хвороб, включаючи фітофтороз, і зменшення росту бур’янів. Ці рослини не вимагають особливого догляду, і їх можна використовувати для покращення грядок.

До сидератів, які допоможуть боротися з фітофторозом, входять фацелія, олійна редька, віка, овес, гірчиця і люпин. Якщо сидерати виростають добре, слід вчасно проводити покоси, не допускаючи їх зацвітання. Злаки краще залишати під снігом на зиму, а інші рослини-помічники можна пізно восени заорати в землю або залишити до весни.
Обробка ґрунту
Для боротьби з фітофторозом можна використовувати фунгіциди, що містять мідь. Осіннє проливання землі міддю може бути ефективним способом захисту від цієї хвороби. Однак перед використанням будь-яких хімічних засобів важливо дотримуватися інструкцій та рекомендацій виробників.