Очевидно, що городникам не потрібно пояснювати, що означає поява паростків на картопляних бульбах. Коли картопля проростає, це означає, що вона готова до посадки. Найвдаліший час для цього – середина або кінець весни. Проте, паростки можуть з’явитися у невідповідний для цього момент – наприклад, взимку. Подібна проблема трапляється при неправильному зберіганні картоплі. Розповідаємо про те, як потрібно складувати бульбу у підвалі, щоб вона не проростала.
Що робити, якщо картопля у погребі проростає
Тільки при правильному підході до зберігання картопля зможе довго пролежати в льоху і не покритись паростками. Оптимальна температура для зберігання картоплі становить від +4 до +6 градусів. Слід уникати появи вогкості та протягів у підвалі, вологість не повинна перевищувати 70%.

Для зберігання досвідчені городники рекомендують використовувати дерев’яні ящики, які попередньо бажано продезінфікувати.
За відсутності ящиків допоможе наступний лайфхак. Прямо на підлогу у вашому підвалі насипте тирсу, а зверху на неї покладіть дерев’яні дошки. Далі викладіть на них картоплю, яку потім накрийте мішковиною. У таких умовах бульби зберігатимуться досить довго. Оскільки найголовніша причина, чому картопля проростає – це підвищена вологість, саме з цим і потрібно боротись.

Крім того, варто запам’ятати й іншу корисну пораду від знавців. Щоб на картоплі не з’являлися паростки, намагайтеся зберігати її окремо від інших овочів. Виняток – редька та буряк. Ці культури потребують високого відсотка вологи у своєму складі, тому вони вбиратимуть зайву вогкість, знижуючи її рівень у погребі. Таким чином ви точно мінімізуєте можливість проростання картоплі.