Рослини-компаньйони: що можна вирощувати один біля одного без шкоди для майбутнього врожаю

Під час вирощування овочевих та будь-яких інших культур дачники рекомендують садити разом певні види рослин. Вони можуть допомогти одне одному покращити врожайність.

Спільне вирощування рослин на городі, відоме як “компаньйонське вирощування”, може бути корисним для збільшення врожаю та захисту рослин від шкідників та хвороб. Деякі рослини мають сприятливий вплив одна на одну, а інші можуть конкурувати за ресурси. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, які рослини можна вирощувати один біля одного.

  • Помідори та базилік: Базилік може захищати помідори від шкідників, таких як білки та мурашки. Крім того, ці рослини чудово поєднуються в кулінарії.
  • Капуста та настурція: Настурція відлякує багатьох шкідників капусти, таких як капустяні блошки. Вона також є корисною для бджіл, які опилюють капусту.
  • Кукурудза, фасоль та гарбузи: Ця комбінація рослин, відома як “три сестри”, використовується в традиційному індіанському сільському господарстві. Кукурудза служить опорою для фасолі, а гарбузи закривають ґрунт, запобігаючи росту бур’янів.
Які рослини найкраще садити один біля одного
Які рослини найкраще садити один біля одного
  • Огірки та квасоля: Огірки і квасоля ростуть добре разом. Квасоля може навіть підвищити врожайність огірків.
  • Цибуля та морква: Цибуля може захищати моркву від шкідників, таких як морквяна муха, завдяки своєму запаху.
  • Малина та чорниця: Малина і чорниця ростуть добре поруч і не конкурують одна з одною за ресурси.
  • Яблуні та польові квіти: Польові квіти, такі як маки і календула, можуть привертати бджіл та інших корисних комах, які допомагають опилювати яблуні.

Завжди ретельно вивчайте потреби кожного виду рослин, які ви плануєте садити поруч, і враховуйте особливості вашого ґрунту та клімату. Пам’ятайте також про правила обробки та догляду за рослинами, щоб забезпечити їхнє успішне росту разом.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини