Сусідка по дачі підказала, як використати з розумом опале листя горіха: тепер не спалюю, а роблю добриво

Дарма, виявляється, ми всі роки викидали опале з горіха листя. Розповідаємо, як зробити з нього добриво, щоб отримати максимальну користь для городу.

Збереження та використання опалого листя горіха як компостного матеріалу може стати корисним для догляду за вашим садом або містом. Це екологічно чистий спосіб перероблювання природного матеріалу, що покращує ґрунт та надає рослинам шляхом поживних речовин.

Чому опале листя горіха важливо зберігати?

Городник поділився рецептом добрива з листя горіху

Листя горіха – це відмінний компостний матеріал, багатий на органічну речовину та мінерали. Замість того, щоб викинути його, ви можете використати цей лист для покращення вашого саду чи міста наступного року. Ось деякі переваги збереження опалого листя горіха:

Поживний склад: листя горіха містить важливі макро- та мікроелементи, такі як азот, фосфор, калій, кальцій і багато інших, які забезпечили здоровий росток рослин.

Зберігання вологи: компост з опалого листя може зберігати вологу в ґрунті, що допомагає рослинам легше пережити періоди засухи.

Структура ґрунту: додавання листя горіха покращує структуру ґрунту, збільшує його водопроникність і сприяє розвитку кореневої системи рослин.

Як зробити добриво з опалого листя горіха

Городник поділився рецептом добрива з листя горіху

Отже, як саме можна зробити підживу з опалого листя горіха? Ось кроки, які ви можете виконати:

Збір листя: найпростіший спосіб зібрати листя горіха — використовувати граблі. Збирайте листя, коли воно опало, щоб запобігти його розпад на поверхні землі.

Дрібнення листя: для швидкого розкладання листа, і перетворення його на добриво можна подрібнити на дрібніші шматочки. Це полегшити процес компостування.

Створення компостної купи: створіть компостну купу або використовуйте спеціальний контейнер для компосту. Розмістіть в ньому листя горіха. Для покращення процесу компостування додайте до купи інші органічні матеріали, такі як кухонні відходи, скошену траву, чи фруктові насіння.

Отриману масу додайте у пропорції 1:10, де 10, відповідно кількість води. Настоюйте протягом 1-2-х днів та вливайте під корінь.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини