Чому не можна прибирати опале на дачі листя: підслухала в черзі на базарі, як зробити з них якісне добриво

Опале листя восени – явище звичайне, але навіть досвідчені дачники спалюють його, не знаючи про те, що з ним можна зробити багато чого корисного.

Листя, яке опало з дерев і кущів, можна використовувати для різних корисних цілей, замість того, щоб викидати його. З приходом осені опалого листя на городі та в садку стає все більше, але недосвідчені дачники починають його спалювати, не знаючи, що в ним можна зробити.

  • Компостування: Опале листя можна використовувати для створення компосту. Додавання листя в компостний куп може покращити структуру компосту і збагатити його поживними речовинами. Зазвичай до компосту додають інші відходи, такі як овочеві залишки, кавова гуща тощо.
  • Мульчування грунту: Листя можна використовувати як мульчу для захисту грунту від висихання та збереження вологи в ґрунті. Покладіть шар листя на грядки або навколо рослин. Це допоможе також попередити ріст бур’яну.
Опале листя – цінне для саду
Опале листя – цінне для саду
  • Виготовлення листяного компосту: Якщо вам потрібен більший об’єм компосту, опале листя можна окремо переробити в листяний компост. Це можна зробити, створивши окремий куп для листяного компосту. Природні мікроорганізми розкладатимуть листя, перетворюючи його на корисний компост.
  • Застосування як укриття: У зимовий період листя може бути використане для укриття кущів і кореневих систем молодих дерев від морозів. Воно допоможе зберегти тепло та захистити рослини від морозного вітру.
  • Виготовлення артів та ремесел: Листя може бути використане для творчих проектів та рукоділля, наприклад, для створення картин, прикрас, вітальних листівок тощо.

 

Пам’ятайте, що якщо ви використовуєте листя для компостування чи мульчування, воно повинно бути віддалене від будь-яких хімічних обробок або забруднень. Також слід уникати використання опалого листя від хворих рослин, оскільки це може розповсюджувати хвороби на інші рослини.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини