Якщо зняти з ділянки гарбуз зарано, то його смакові властивості будуть геть втрачені, якщо пізно, то він швидко зіпсується й не збережеться. Зрозуміло, що на час збирання врожаю гарбуза впливає перш за все його сорт: скоростиглий, який готов до піти з грядки вже у середині серпня, середньостиглі – у середині вересня, та пізні, які дозріють тільки у жовтні.
Важливо також правильно зрізати гарбуз, тому що без плодоніжки гарбуз довго не пролежить. Ось чому досвідчені городники залишають 3-4 см “хвостика”.
Як же не помилитися зі строком збору гарбузів?
Є деякі способи для визначення стиглості плодів. Це:
- Суха та світла плодоніжка, а листя зав’яле та засохле
- Чітко видно всі смужки на шкірці, а сама шкірка навіть не протикається нігтем
- Коли постукаєш по гарбузу він видає глухий звук.
Чи можна прискорити визрівання гарбуза? Так, можна за допомогою нехитрого способу: з куща з великим гарбузом потрібно видалити всі маленькі, які забирають у рослини необхідні для визрівання речовини.
Зберігати гарбуз потрібно окремо від інших овочів чи фруктів у сухому добре провітрюваному приміщенні у картонних чи дерев’яних ящиках.
Як застосовують господарі зібраний врожай гарбузів?
На першому місці, звісно, стоїть гарбузова каша. Потім – висушене гарбузове насіння. А далі можна перелічувати нескінченну кількість страв з гарбуза у різних видах: маринований, всілякі варення, джеми та повидло й таке інше. То того ж наближається Гелловін й тут вже немає меж для вашої фантазії стосовно застосування гарбузів.