Це для ґрунту у 100 разів краще, ніж перегній: родючість зросла до максимуму, а моя робота – до мінімуму

Для підвищення врожайності ґрунту достатньо знати рецепт дієвого добрива, яке насичує землю всіма необхідними мікроелементами та корисними речовинами

В осінній період рекомендується вносити добрива, що покращують ґрунт. Багато городників використовують гній під оранку. У цьому немає нічого дивного, адже таке органічне добриво містить магній, фосфор та кальцій, які знижують рівень кислотності ґрунту. Однак після всього лише одного використання цієї унікальної підкормки ви більше ніколи не захочете повертатися до давно відомого гною.

Чим удобрювати ґрунт для родючості

Компост – унікальне добриво або, коротко кажучи, вторинна сировина, яка просто необхідна для підвищення родючості ґрунту. Регулярне збагачення ділянки компостом позитивно впливає на можливості ґрунту допомогти тій чи іншій культурі вродити. Досвідчені садівники та городники щороку компостують рослинні рештки у спеціально обладнаних місцях на ділянці.

Експерти розповіли, як можна підвищити родючість ґрунту за допомогою простого добрива
Експерти розповіли, як можна підвищити родючість ґрунту за допомогою простого добрива

Способів компостування є кілька. До найпоширеніших відносять:

  • Гаряче компостування, за якого температура всередині маси органіки, що розкладається, піднімається до +60°C;
  • Біологічне компостування – коли шари органічних матеріалів зволожуються поживними розчинами з корисними бактеріями та грибками, наприклад із зеленою триходермою або з ефективними мікроорганізмами;
  • Вермікомпост, в якому розкладання біомаси протікає за участі дощових черв’яків;
  • Традиційне компостування – коли за 1,5-2 роки шари органіки і землі повільно розкладаються природним способом.
Як легко і просто підвищити родючість ґрунту на своєму городі за допомогою надійного добрива
Як легко і просто підвищити родючість ґрунту на своєму городі за допомогою надійного добрива

Повністю перепрілий, зрілий, компост вноситься під весняне або осіннє перекопування з розрахунку 4-12 кг на квадратний метр. Чим більш виснажений ґрунт на вашій ділянці, тим більше компосту слід закласти при оранці.

Після внесення садового, листового, гною, торф’яного компосту завжди покращується мікробіологічна обстановка в ґрунті. Корисні бактерії, що активізувалися, і численні дощові черв’яки набагато швидше переробляють органічні речовини і нерозчинні солі в біодоступні для кореневої системи рослин сполуки.

Популярне

Подібні новини