Готуюсь дивувати всіх новим врожаєм смородини: підсипаю під кущі цю підкормку у жовтні і радію результату

Хоча багато городників не приділяють смородині достатньо уваги, експерти радять регулярно підгодовувати ягоди. Як правильно це робити та яким добривом користуватись, читайте далі

Осінь – це час, коли закладаються майбутні бруньки квіток. Саме в цей період потрібно забезпечити рослинам якісне харчування, щоб у наступному сезоні врожай був рясним. Після закінчення плодоношення кущі смородини потребують підгодівлі, що містять велику кількість таких елементів, як фосфор та калій.

Яким добривом найкраще підгодувати смородину

Садівники з великим досвідом рекомендують підгодовувати смородину восени двічі – відразу після збирання врожаю, у серпні чи на початку вересня, а також у середині жовтня. Використання азотовмісних добрив в осінній період не рекомендується, оскільки це спровокує прискорене зростання молодих гілочок, які не зможуть пережити зиму.

Експерти назвали найкраще добриво для підгодівлі смородини восени перед зимівлею
Експерти назвали найкраще добриво для підгодівлі смородини восени перед зимівлею

Чимало городників воліють використовувати для підгодівлі смородини мінеральні добрива, проте насправді органіка – нічим не гірша за вже готові суміші, які продаються у спеціалізованих магазинах. Перевага органічного добрива полягає в тому, що воно містить у собі виключно ті речовини, які городники знаходять у себе на ділянці.

Перепрілий гній перегній або компост чудово підходять для осінньої підкормки смородини. Перше підживлення необхідно проводити тоді, коли буде зібрано врожай. Близько 5 кілограмів добрива слід розсипати під кущами смородини і закласти його в землю, але не глибше 8 сантиметрів. Вдруге підживлення потрібно вносити в останніх числах вересня або у перші дні жовтня. У цей період закладати добриво не потрібно, тому що воно виступатиме в ролі мульчі.

Як правильно удобрити смородину восени після збору врожаю, щоб наступного року було багато ягід
Як правильно удобрити смородину восени після збору врожаю, щоб наступного року було багато ягід

Деревну золу також часто використовують для підгодовування смородини. Одному кущу потрібно не більш як 200 грамів такої речовини. Золу слід розсипати біля стовбурів рослин та злегка прикопати. Можливе використання розчину з деревної золи. Приготувати його можна, заливши 1 склянку золи 10 літрами рідини та настоявши близько тижня.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини